About

NIEWOL

Konrad Niewolski

Konrad Niewolski urodził się w 1972 roku w Warszawie. W latach 1990-91 studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji- z wykształcenia dyplomata i urzędnik państwowy (dyplom na Wydziale Administracji i Stosunków Międzynarodowych w 1995).

Od 2000 roku jest międzynarodowym sędzią snowboardu FIS, od 2001 roku instruktorem PZS. Poza snowboardem Niewol pasjonuje się także psychiatrią, filozofią, teologią, genetyką, egiptologią, filmem oraz sportami ekstremalnymi. Od dawna pasjonat motocykli, od niedawna również ich użytkownik. Miłośnik LEGO, „kolekcjoner kolekcji”.

W 2002 roku Konrad Niewolski zadebiutował jako producent, reżyser, scenarzysta i kierownik produkcji filmu „D.I.L.”, za który otrzymał Nagrodę Główną „I Festiwalu Kina Niezależnego w Dwójce” oraz wyróżnienie jury na przeglądzie kina niezależnego „Kamerleon”.   Z kolejnym filmem „Symetria” był na największych światowych festiwalach filmowych. Za swój ulubiony film uważa „Job, czyli ostatnia szara komórka”. Jak sam mówi, jest to film „lekko autobiograficzny” 😉

Właściciel platformy vod – 22BIT.TV, twórca Kryptona X i giełdy kryptowalut 22BIT.IO

Twórca i projektant załogowej maszyny latającej ZIZ – Identified Flying Object oraz Flying Hybryd.